De ez a legkisebb problémám, hisz az egyetlen ember akire számíthattam már nincs velem. Soha nem hiányzott ennyire még senki, mint Ana. Viszont felettébb furcsa, hogy a fiú akivel együtt volt, Nash.... ha jól tudom így hívják, egyáltalán nem érdeklődött, hogy hogyan bírom feldolgozni, a temetésen se volt ott...
Esti gondolatmenetem közben az ajtó hangos becsapódása a falba térített észhez. A húgom volt az.
- Mit akarsz Kate? - néztem rá felvont szemöldökkel. Nem titok, hogy nem túlzottan kedvel engem, és eléggé lecsúszott olcsó r***** lett belőle, ha a húgom ha nem a véleményem ez.
- Még mindig sajnáltatod magad? Egy év múlva úgyis elmentetek volna az utcán egymás mellett. - motyogta egy flegma vigyorral az arcán.
- Ne magadból indulj ki. Nem mindenki olyan mint te. - fordítottam el tőle a fejemet és a szemközti falat kémleltem inkább.
-Ó, apropó. - kezdett bele egy kaján mosollyal az arcán - Emlékszel Nash-re? Tudod, Ana barátja. Legalábbis volt. -kacagott fel, majd folytatta - Tegnap szép estét töltöttünk együtt. Nagyon gyászolhatja szegény azt a tökéletes ex nőjét. - nevetett tovább és az ajtófélfának döntötte a fejét.
- Mi van? - a fejemet abban a pillanatban elöntötte a düh - Hogy lehetsz ekkora rohadék? - üvöltöttem rá szinte izzó szemekkel, majd azzal a lendülettel sarkon fordult és kiviharzott a szobámból.
Esküszöm Ő a család szégyene. Legalább a halottakat tisztelné meg ha már mást nem...
Nash-ről meg azt hiszem ezek után jócskán meg van a véleményem.
Én viszont nem fogom egész este azt hallgatni ahogy Nash-el éppen egymást élvezik, mert az biztos, hogy a húgom van akkora díva, hogy nem Ő megy házhoz, bár már azon sem lepődnék meg.
Összekaptam magam, és a szakadó esőben útnak indulva maradtam inkább egyedül a gondolataimmal. Emlékszem kiskorunkban sokkal jobban kijöttünk egymással. El sem lehetett egymástól szakítani minket, mint két sziámi ikrek. Most meg inkább szőkére festette magát, hogy a még véletlenül se hasonlítson rám.
Néha belegondolok, hogy miét én vagyok ilyen szerencsétlen...Miért engem büntet a sors? Sírni tudtam volna, de jelen pillanatban az eső lemosta volna az arcomról. Sírjon helyettem az ég, én már nem akarok.
Kivételesen most nem éreztem úgy mintha valaki a nyomomban járna. Viszont rossz érzésem volt. Lassan már két órája, hogy egymagamban sétálgatok. Úgy éreztem haza kell mennem.
Lassan battyogtam fel a lépcsőfokokon és meglepve tapasztaltam, hogy az ajtó tárva nyitva áll. Én bezártam.. Kitudja? Lehet, hogy Katie hagyta nyitva a parti hevében. Bár ez se tűnt helytállónak, túl nagy volt a csönd.
Megfontoltan léptem be az ajtón, majd a villanykapcsoló felé hadonásztam a sötétben.Amikor felkapcsoltam életem egyik legszörnyűbb látványa fogadott... Véres kéznyomok a tapétán, a földön vérfoltok amik egyenesen az emeletre vezetnek.- Katie... Katie... Jézusom...- rohantam oda hozzá. - Azonnal hívom a mentőket! - néztem rá kétségbeesetten, majd azonnal tárcsáztam a mentők számát. Amint felvették bediktáltam az adatokat, majd lecsaptam a telefont, hogy a húgommal tudjak foglalkozni.
- Mi történt veled? Nash volt az? - néztem az elfehéredett arcú húgomra.
- Vörös.... vörös.. - motyogta elhaló hangon.
- Mi a vörös? Katie maradj velem! - simogattam az arcát. Visszaszívok minden egyes jelzőt amit rá mondtam, csak maradjon velem. Nem veszíthetek el még egy embert, még ha nem is felhőtlen a viszonyunk.
- Vörösek voltak.... a szemei.. Sötét volt... - motyogta tovább, aztán hirtelen lecsukódtak a szemei...
- Katie!! - üvöltöttem. Abban a pillanatban becsapódott mögöttem az ajtó, és mintha valaki kapargatta volna, valaki ott volt az ajtó mögött...
- Aria... Ennek itt még nincs vége. Az enyém leszel, vagy élve vagy halva. - suttogta egy ismeretlen hang az ajtó mögül.. Majd amint felszállt a ködfátyol a szemeimről észrevettem, hogy az ajtón egy vérrel írt üzenet van, méghozzá nekem címezve: " Figyellek Aria. Vigyázok rád! ".......